O autorze
Każdy przedmiot ma trzy życia; ja szukam dla nich co najmniej pięciu.
W pracy projektuję ( wnętrza) i wykładam ( o wnętrzach), po pracy- remontuję stuletni dom i opracowuję patenty na osiągnięcie wielkiego efektu przy minimalnych środkach.

Anatomia Walentynek. Krew i wino

Zestaw szklanych karafek na wino i wodę. Projekt CUORE, Liviana Osti
Zestaw szklanych karafek na wino i wodę. Projekt CUORE, Liviana Osti http://www.livianaosti.com/index.php?/prodotto/cuore/
Dwie połówki koła, obrócone względem siebie. Jeden z najpopularniejszych i najczytelniejszych symboli, znany we wszystkich szerokościach geograficznych, kopiowany w ilościach nad-hurtowych, pojawił się już chyba w każdej możliwej formie,rozmiarze i nośniku. Nasercowy design leży mi naprawdę blisko, jedyny warunek- nie może być za słodko. Jest organ, musi być anatomia.

Fascynacja krwawymi odniesieniami w designie rozpoczęła się u mnie od kultowego naszyjnika Yves Saint Laurent. Projektant mawiał: " Bez elegancji serca, elegancja nie istnieje" i podczas każdego pokazu ozdabiał szyje modelek tymi imponującymi dziełami sztuki jubilerskiej. Połączenie szlachetnych rubinów i ( nie bójmy się tego słowa) bebechów do tej pory przyprawia mnie o szybsze bicie. Wiadomo czego:). Poniżej kilka projektów, których autorzy naprawdę się....uzewnętrznili. Dziwnym trafem prawie wszystkie związane są z winem ;), choć i bez pocentowej zawartości potrafią zaszumieć w głowie.

COREZONE- naczynie / obiekt, o którym autorki Agnieszka Mazur i Dorota Skalska mówią- "skarbonka na emocje ". Jest tylko jeden sposób, by te emocje wydobyć. Boli.


CUORE/ serce - zaprojektowana przez Livianę Osti karafka to piękny przykład zetknięcia się użyteczności z symboliką. Szklane komory przeplatają się ze sobą, tworząc zestaw na duet doskonały- wodę i wino.
HEART
-propozycja od rodzimego KOSMOS Project to kolejna karafka i kolejne nawiązanie do naszej przepompowni, ale w zupełnie innym ujęciu. Realistyczne, anatomiczne odwzorowanie w tym przypadku ustąpiło estetyce rodem z laboratorium chemicznego. Myślę że Maria Curie straciłaby dla tego projektu nie tylko głowę.


ETIENNE MENEAU. Francuski rzeźbiarz postanowił bezpośrednio wtłoczyć napój bogów w krwioobieg. Naczynia jego projektu to oczywiste odniesienie do żył, aorty, choć niektórym przywodzą na myśl system korzeni. W każdym przypadku- to żyje! Ciekawostką jest fakt, że obiekty mają różne pojemności- niektóre z nich mogą służyć jako karafki na pełną butelkę, inne zastąpią kieliszek....

Dużo wiecej inspiracji do pokochania znajdziecie TU. i TU. Miłujmy się;)
Trwa ładowanie komentarzy...